Automatchoklad Cacao Mix Nestlé

12456289
À-pris: 116,70 kr = 1 kg
Förp.pris: 1.167,04 kr = 10*1 kg
Jmf.pris: 116,70 kr/kg
Förp. 10*1 kg
Lager: 20 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Cacao Mix är ett snabblösligt chokladdryckspulver gjort på 14% kakao som fungerar lika bra att blanda i kopp som att ha i dryckesautomater. Pulvret kan blandas både med vatten och med mjölk. NESTLÉ Cacao Mix har en mogen chokladsmak med en medellång eftersmak med en ton av söta russin och mogna plommon.

- Certifierad med UTZ
- Blandas med vatten eller mjölk
- 14% kakao
- Framtagen för dryckesautomat

Taggar:
Ingredienser:

Sukker, valle-/vassle-/mysepulver, fedtreduceret kakaopulver (14%), skummetmælks-/skummjölkspulver (13,6%), fortykningsmiddel/förtjockningsmedel (E466), salt

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1568 kJ
Energi 370 kcal
Fett 1.9 g
- Varav mättat fett 1 g
Kolhydrat 76.3 g
- Varav sockerarter 74.1 g
Protein 9.5 g
Salt (SALTEQ) 1.03 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Laktos

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C
Opbevares/Förvaras tört/torrt og/och koldt/svalt

Ursprungsland:

Frankrike

Varumärke:

Nestlé

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Automatchoklad chokladdryckspulver

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12456289

EAN del förp:

3033710063536

EAN hel förp:

3033710237944

EAN hel pall:

3033711050481

Bruttovikt:

1.05 kg/st  10.5 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.02  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;