Blåbärssoppa automat slät Ekströms

78709
À-pris: 227,36 kr = 1 kg
Förp.pris: 2.728,32 kr = 12*1 kg
Jmf.pris: 227,36 kr/kg
Förp. 12*1 kg
Lager: 127 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Ekströms Blåbärssoppa, att koka är en god klassiker som vi kallar Originalet. Soppan kokas, är smidig att lagra och hantera. 6 kg pulver ger 42,5 l soppa, som motsvarar 170 portioner à 2,5 dl. Förpackningen innehåller 12 påsar à 1 kg.

Ingredienser:

Socker, blåbärpulver, modifierad stärkelse, maltodextrin, surhetsreglerande medel (citronsyra), antioxidationsmedel (askorbinsyra). Färdig soppa innehåller 3,5% blåbär.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1647 kJ
Energi 388 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 96 g
- Varav sockerarter 73 g
Protein 0 g
Salt (SALTEQ) 0.03 g

Tillagningsanvisning:

16 g per 1,4 dl vatten. Späda

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C
Torrt. Ej över normal rumstemperatur

Ursprungsland:

Norge

Varumärke:

Ekströms

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Fruktsoppa/dryck

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454078709

EAN del förp:

7310470787091

EAN hel förp:

7310471787090

EAN hel pall:

7310479787092

Bruttovikt:

1.04 kg/st  12.48 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;