Svartvinbärsdryck automat Ekströms

78212
À-pris: 115,25 kr = 1 kg
Förp.pris: 1.382,98 kr = 12*1 kg
Jmf.pris: 115,25 kr/kg
Förp. 12*1 kg
Lager: 28 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Ekströms Svart vinbärsdryck är en god och uppfriskande dryck, perfekt att släcka törsten med. Förpackningen väger 1 kg och innehåller 12 portioner anpassade för automater (såsom kaffeautomat). Förpackningen innehåller 12 påsar à 1 kg.

Ingredienser:

Socker, surhetsreglerande medel (citronsyra och E331), arom, färgämne (E163), klumpförebyggande medel (E551).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 3186 kJ
Energi 755 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 95 g
- Varav sockerarter 95 g
Protein 0 g
Salt (SALTEQ) 0 g

Tillagningsanvisning:

12 g per 1,4 dl vatten. Späda

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C
Torrt. Ej över normal rumstemperatur

Ursprungsland:

Norge

Varumärke:

Ekströms

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Fruktsoppa/dryck

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454078212

EAN del förp:

7310470782126

EAN hel förp:

7310471782125

EAN hel pall:

7310479782127

Bruttovikt:

1.04 kg/st  12.48 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;