Fruktte Wild Fruit Tea Caprimo

100271
À-pris: 94,53 kr = 1 kg
Förp.pris: 945,28 kr = 10*1 kg
Jmf.pris: 94,53 kr/kg
Förp. 10*1 kg
Lager: 17 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Denna varma dryck Wild Fruit Tea är speciellt anpassad för varmdrycksautomater för bästa resultat.

Taggar:
Instant Te   
Ingredienser:

Socker, dextrose, syra (citronsyra), hibiscusextrakt (2%), klumpförebyggande medel (E341), arom, vitamin C, nyponextrakt (0.1%).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100 Gram
Energi 1660 kJ / 390 kcal
Fett < 0.5 g
varav mättat fett < 0.5 g
Kolhydrat 95 g
varav sockerarter 93 g
Protein < 0.5 g
Salt 0 g

Tillagningsanvisning:

Dosering till 150-200 ml varmt eller kallt vatten: 8,5-20 gr beroende på smak och tycke.

Förvaring:

Förvaras svalt på avstånd från material med stark lukt. Temperaturen bör inte överstiga 25° C. Den relativa luftfuktigheten bör inte överstiga 70%.

Varumärke:

Caprimo

Konsumentkontakt:

Barry Callebaut Sweden AB

Postadress:

Box 42, 260 23 KÅGERÖD

Besöksadress:

Böketoftavägen 23, 268 77 KÅGERÖD

Telefon:

0418-450 350

Hemsida:

www.barry-callebaut.com/locations?country=1302

Varukategori:

Instant te

Leverantör:

Barry Callebaut Sweden AB

Lev art nr:

VM-59009-V17

EAN del förp:

7350022394155

EAN hel förp:

8717800202719

Bruttovikt:

1.05 kg/st  10.5 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st,  0.05  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;