EU-ekologiskt lövet Fairtrade

Automatchoklad Cacao Fantasy Fairtrade & Eco Douwe Egberts

4056660
À-pris: 224,78 kr = 1 kg
Förp.pris: 2.247,84 kr = 10*1 kg
Jmf.pris: 224,78 kr/kg
Förp. 10*1 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-31 och den 2024-08-05 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Taggar:
Ingredienser:

Socker, skummjölkspulver, fettreducerad kakao (15%), vasslepulver (mjölk), glukossirap, klumpförebyggande medel (E341), fullhärdat vegetabiliskt fett (kokos), salt, stabiliseringsmedel (E340), mjölkprotein.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1550 kJ
Energi 370.46 kcal
Fett 3 g
- Varav mättat fett 2.2 g
Kolhydrat 73 g
- Varav sockerarter 72 g
Protein 10 g
Salt (SALTEQ) 0.9 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Douwe Egberts

Konsumentkontakt:

Jacobs Douwe Egberts S.E AB

Telefon:

020-96 00 20

Hemsida:

www.jdeprofessional.se/

Varukategori:

Automatchoklad chokladdryckspulver

Leverantör:

Jacobs Douwe Egberts S.E. AB

Lev art nr:

4056660

EAN del förp:

8711000850251

EAN hel förp:

8711000850268

EAN hel pall:

8711000850275

Bruttovikt:

1.01 kg/st  10.1 kg/förp

Volym:

0.007  m3/st,  0.07  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;