Skummjölkspulver All Dairy Nestlé

12324859
À-pris: 95,76 kr = 500 gr
Förp.pris: 957,60 kr = 10*500 gr
Jmf.pris: 191,52 kr/kg
Förp. 10*500 gr
Lager: 51 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

NESTLÉ All Dairy skummjölkspulver

NESTLÉ Skimmed Milk All Dairy består av 100% mjölk, helt utan tillsatser. Pulvret är producerat genom en unik torkningsmetod som bevarar mjölkens ursprungliga smak och näring. NESTLÉ Skimmed Milk All Dairy har en rund och färsk mjölksmak och mindre än 1% fetthalt. Det snabblösliga pulvret är optimerat för användning i kaffeautomater och ger ett läckert mjölkskum till krämiga kaffevarianter som caffè latte, cappuccino, café au lait samt varm choklad.
Kristallerna gör mjölken bättre!

Med hjälp av en ny unik metod kristalliseras laktosen i mjölken vilket leder till ett jämt och fint mjölkpulver som ger ett perfekt mjölkskum i kaffemaskiner.

Denna produkt benämns som "kaffe med mjölk" i varmdrycksautomat.

Taggar:
Ingredienser:

SKUMMJÖLKS-/SKUMMETMÆLKS-/SKUMMETMELKPULVER

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1516 kJ
Energi 357 kcal
Fett 1 g
- Varav mättat fett 0.7 g
Kolhydrat 52 g
- Varav sockerarter 52 g
Protein 35 g
Salt (SALTEQ) 1.4 g
Fiber 0 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Laktos

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/15°C

Ursprungsland:

Portugal

Varumärke:

Nestlé

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Mjölkpulver

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12324859

EAN del förp:

7613035886155

EAN hel förp:

7613035886179

EAN hel pall:

7613035886162

Bruttovikt:

0.51 kg/st  5.1 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.02  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;