Automatchoklad Havredryckspulver Oat Drink Van Houten

54628
À-pris: 139,55 kr = 1 kg
Förp.pris: 1.395,52 kr = 10*1 kg
Jmf.pris: 139,55 kr/kg
Förp. 10*1 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-14 och den 2024-08-23 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Van Houten Oat Cocoa Drink Powder

Växtbaserad chokladdryck med en mörk, mild och balanserad smakprofil. Mindre söt och vegansk - den här smakfulla chokladdrycken med havre erbjuder dina kunder växtbaserad njutning.

Dosering:
150 ml: 19 - 22 g
180 ml: 22 - 25 g
200 ml: 24 - 27 g

Taggar:
Ingredienser:

socker, fettreducerad kakao (19%), glukossirap, havremjöl (7.3%), vegetabiliskt fett (kokos), ärtprotein, salt, stabiliseringsmedel (E340), förtjockningsmedel (E415), klumpförebyggande medel (E341), arom. Kan innehålla spår av mjölk.

Näringsvärde:

NÄRINGSDEKLARATION /100 G
Energi 1636 kJ / 403kcal
Fett 8.7 g
- varav mättat fett 6.9 g
Kolhydrat 71 g
- varav sockerarter 52.3 g
Protein 6.1 g
salt 0.78 g

Allergiinfo:

Kan innehålla spår av mjölk.

Förvaring:

Förvaras svalt och torrt, ej i närheten av starkt luktandeprodukter.
Temperaturen bör inte överstiga 25 °C.
Den relativaluftfuktigheten bör inte överstiga 70 %.

Varumärke:

Van Houten

Konsumentkontakt:

Barry Callebaut Sweden AB

Postadress:

Box 42, 260 23 KÅGERÖD

Besöksadress:

Böketoftavägen 23, 268 77 KÅGERÖD

Telefon:

0418-450 350

Hemsida:

www.barry-callebaut.com/locations?country=1302

Varukategori:

Havredryck

Leverantör:

Barry Callebaut Sweden AB

Lev art nr:

VM-54628-V17

EAN del förp:

7340161403894

EAN hel förp:

27340161403898

Bruttovikt:

1 kg/st  10 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.02  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;