Bägare Sweet Cup 35 cl Nature Duni

182533
À-pris: 68,75 kr = 50 st
Förp.pris: 1.237,50 kr = 18*50 st
Jmf.pris: 1,38 kr/st
Förp. 18*50 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-26 och den 2024-08-06 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Våra Sweet-muggar har designats med miljön i åtanke och är det perfekta exemplet på hur en hållbar mugg kan vara. Dessa muggar är tillverkade av en sockerrörsbaserad fiberblandning och ger nytt liv åt det som annars hade blivit avfall. De är belagda med växtbaserad PLA-bioplast och tillsammans med de matchande locken, som är tillverkade av antingen sockerrörsfiber eller växtbaserad CPLA-bioplast, är de certifierade som komposterbara i industrimiljö.

• Muggar certifierat komposterbara i industrimiljö
• Muggar med biobaserad laminering
• Muggar, CPLA-lock och lock av sockerrörsfiber tillverkade av återvinningsbart material
• RPET-lock tillverkade av 100 % återvunnet material

Volym: 35 cl
Diameter: 90 mm
Höjd: 114 mm


Varumärke:

Duni

Varukategori:

Engångsbägare papper

Leverantör:

Duni AB

Lev art nr:

182533

EAN del förp:

7321011825332

EAN hel förp:

7321031825336

EAN hel pall:

7321041825333

Bruttovikt:

0.53 kg/st  9.54 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st,  0.09  m3/förp

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;