Bägare Triple Wall 24 cl brun ecoecho™ Duni

198571
À-pris: 39,87 kr = 25 st
Förp.pris: 797,50 kr = 20*25 st
Jmf.pris: 1,59 kr/st
Förp. 20*25 st
Lager: 70 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Bägare Triple Wall 24 cl Brun ecoecho™ Duni är gjorda av papper som kommer från kontrollerade plantager och är belagda med en växtbaserad PLA-bioplast. Den extra krusade väggstrukturen ger ett extra isolerande lager, som skyddar dina händer från mycket varmt kaffe eller te. Tillsammans med motsvarande lock är de certifierade industriellt komposterbara.

PAP/PBS max +100°C
CPLA max +100°C

• Muggar och CPLA-lock tillverkade av återvinningsbart material
• Muggar med biobaserad laminering


Varumärke:

Duni

Varukategori:

Engångsbägare papper

Leverantör:

Duni AB

Lev art nr:

198571

EAN del förp:

7321011985715

EAN hel förp:

7321031985719

EAN hel pall:

7321041985716

Bruttovikt:

0.33 kg/st  6.6 kg/förp

Volym:

0.003  m3/st,  0.06  m3/förp

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;