Bounty Singel 57 gr

462184
Kampanj!
-53%
Förp.pris: 100,69 kr
(Tidigare pris: 151,23)
Jmf.pris: 73,60 kr/kg (4,20 kr/st)
(Tidigare jmf.pris: 110,55 kr/kg)
Förp. 1*24x57gr
Lager: 62 förp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

Den fuktiga, mjuka kokosen i Bounty frestar dina sinnen med smak av paradiset och den finns med helmjölk och mörk choklad.

Ingredienser:

Ingredienser: socker/sukker, kokosflingor/tørket/tørret kokos, glukossirap/glukosesirup, kakaosmör/kakaosmør, kakaomassa/-masse, SKUMMJÖLKSPULVER/MELKEPULVER AV SKUMMETMELK/SKUMMETMÆLKSPULVER, vassle-/myse-/vallepermeat (MJÖLK/MELK/MÆLK), emulgeringsmedel/emulgatorer (SOJA-/SOYA-/SOJALECITIN, E471), MJÖLKFETT/MELKEFETT/MÆLKEFEDT, fuktighetsbevarande medel/fuktighetsbevarende middel (glycerol/glyserol/glycerol), palmfett/palmefett/palmefedt, salt. Minimum/Mindst 25% kakao/kakaotørstof.

Näringsvärde:

Näringsinformation per 100 g
Energi 2036 kJ, 487 kcal
Fett 26 g
Varav mättat fett 21 g
Kolhydrat 60 g
Varav sockerarter 48 g
Protein 3.8 g
Salt 0.26 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk, Innehåller: Sojabönor.

Förvaring:

Förvaras på en sval och torr plats.

Varumärke:

Bounty

Konsumentkontakt:

Mars Sverige AB

Postadress:

Box 860, 201 80 Malmö

Telefon:

040-35 06 00

Hemsida:

www.mars.se

Varukategori:

Chokladbitar singel

Leverantör:

Mars Sverige AB

Lev art nr:

462184

EAN del förp:

5000159557771

EAN hel förp:

5000159557788

Bruttovikt:

1.52 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;