Cocoa Life

Premium Minibulk 70% Cocoa Marabou

2191081
Förp.pris: 442,96 kr
Jmf.pris: 369,13 kr/kg (3,70 kr/st)
Förp. 1*120x10g
Lager: 24 förp.
Köp »
Ingredienser:

Ingredienser: Kakaomassa, socker, kakaosmör, fettreducerad kakao, smörfett, arom, emulberingsmedel (sojalecitin), Minst 70% kakao. INNEHÅLLER MJÖLK, SOJA. KAN INNEHÅLLA SPÅR AV MANDEL OCH ANDRA NÖTTER.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2465 kJ
Energi 600 kcal
Protein 7.1 g
Kolhydrat 32 g
- Varav sockerarter 28 g
Fett 46.5 g
- Varav mättat fett 29 g
Fiber 11 g
Natrium 0.01 g
Protein 0.7 g
Kolhydrat 3.2 g
- Varav sockerarter 2.8 g
Fett 4.7 g
- Varav mättat fett 2.9 g
Fiber 1.1 g
Natrium 0 g
Energi 245 kJ
Energi 60 kcal

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor
Kan innehålla: Nötter
Kan innehålla: Mandel

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/10°C

Varumärke:

Marabou

Konsumentkontakt:

Mondelez Sverige

Telefon:

020-72 00 26

Hemsida:

www.mdlznordic.com

Varukategori:

Chokladbitar minibitar

Leverantör:

Mondelez Sverige AB

Lev art nr:

91081

EAN del förp:

76223457

EAN hel förp:

7622200910816

EAN hel pall:

7039710910814

Bruttovikt:

1.4 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Bouchée Elefant Mjölk 25 gr
Haugen-Gruppen Sweden AB
Bouchée Elefant Mjölk 25 gr
229404    Lager: 8
Bounty Singel 57 gr
Mars Sverige AB
Bounty Singel 57 gr
462184    Lager: 68
Bounty Singel 57 gr
Mars Sverige AB
Bounty Singel 57 gr
461665    Lager: 1
Caramello Marabou
Mondelez Sverige AB
Caramello Marabou
4306071    Lager: 3
Center Dubbel Cloetta
Cloetta Sverige AB
Center Dubbel Cloetta
632071    Lager: 1
Center Original enkel Cloetta
Cloetta Sverige AB
Center Original enkel Cloetta
632031    Lager: 4

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;