Cocoa Life

Schweizernöt mini 24 gr Marabou

75347
Kampanj!
-19%
Förp.pris: 350,21 kr
(Tidigare pris: 286,19)
Jmf.pris: 228,00 kr/kg (5,47 kr/st)
(Tidigare jmf.pris: 186,32 kr/kg)
Förp. 1*64x24gr
Lager: 8 förp.
Kampanjinfo » Köp »
Ingredienser:

Ingredienser: Socker, kakaosmör, HASSELNÖTTER/HASSELNØDDER (12%), kakaomassa, vassle-/vallepulver (MJÖLK/MÆLK), SKUMMJÖLKSPULVER, SMÖRFETT/SMØROLIE, vassle-/valleprodukt (MJÖLK), emulgeringsmedel/emulgator (SOJALECITIN), arom.Minst 30% kakao/kakaotørstof. KAN INNEHÅLLA ANDRA NÖTTER OCH VETE/ANDRE NØDDER OG HVEDE.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2360.0000 kJ
Energi 565.0000 kcal
Fett 36.0000 g
- Varav mättat fett 17.5000 g
Kolhydrat 55.0000 g
- Varav sockerarter 51.5000 g
Fiber 2.7000 g
Protein 5.9000 g
Salt (NACL) 0.3000 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Kan innehålla: Vete
Kan innehålla: Nötter
Innehåller: Sojabönor
Innehåller: Hasselnöt

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20.00/10.00°C

Varumärke:

Marabou

Konsumentkontakt:

Mondelez Sverige

Telefon:

020-72 00 26

Hemsida:

www.mdlznordic.com

Varukategori:

Chokladbitar singel

Leverantör:

Mondelez Sverige AB

Lev art nr:

75347

EAN del förp:

73550020

EAN hel förp:

7622200753475

Bruttovikt:

1.7 kg/förp

Volym:

0.003  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Bouchée Elefant Mjölk 25 gr
Haugen-Gruppen Sweden AB
Bouchée Elefant Mjölk 25 gr
229404    Lager: -40
Bounty Singel 57 gr
Mars Sverige AB
Bounty Singel 57 gr
462184    Lager: 68
Bounty Singel 57 gr
Mars Sverige AB
Bounty Singel 57 gr
461665    Lager: 1
Caramello Marabou
Mondelez Sverige AB
Caramello Marabou
4306071    Lager: 3
Center Dubbel Cloetta
Cloetta Sverige AB
Center Dubbel Cloetta
632071    Lager: 7
Center Original enkel Cloetta
Cloetta Sverige AB
Center Original enkel Cloetta
632031    Lager: 4

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;