Plopp Original enkel Cloetta

632032
Förp.pris: 374,42 kr
Jmf.pris: 213,95 kr/kg (5,35 kr/st)
Förp. 1*70x25gr
Lager: 3 förp.
Köp »
Beskrivning:

Plopp, en klassiker hos Cloetta. Stycksak med tofféfylld mjölkchoklad. Plopp - Söt nog att bli en ovana! Plopps tofféfyllda mjölkchoklad har funnits i Sverige i över 50 år och är en av svenskarnas mest älskade chokladartiklar. Den påminner om Center, men faktum är att smaken skiljer sig avsevärt. Prova dem båda med förbundna ögon så märker du skillnaden!

Taggar:
Ingredienser:

socker, glukossirap, kakaosmör1, HELMJÖLKSPULVER, vegetabiliska fetter (palm, shea), kakaomassa1, SKUMMJÖLKSPULVER, VASSLEPULVER (MJÖLK), salt, emulgeringsmedel (SOJALECITIN), aromer (bl.a. vanillin). Kan innehålla HASSELNÖTTER. Mjölkchokladen innehåller förutom kakaosmör även annat vegetabiliskt fett. 1Rainforest Alliance Certified. Find out more at ra.org.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1998 kJ
Energi 475 kcal
Fett 23 g
varav mättat fett 14 g
Kolhydrat 63 g
varav sockerarter 49 g
Protein 4.1 g
Motsvarande salt 0.41 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Plopp

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Chokladbitar singel

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1001288

EAN del förp:

7310040020320

EAN hel förp:

17310040020327

Bruttovikt:

1.9 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;