Center Dubbel Cloetta

632071
Förp.pris: 328,72 kr
Jmf.pris: 187,84 kr/kg (9,40 kr/st)
Förp. 1*35x50gr
Lager: 6 förp.
Köp »
Beskrivning:

Mjuk tofféefyllning med smak av karamell i Cloetta mjölkchoklad. Center lanserades 1941. Försäljningen utanför Sverige växer. I Sverige är Center ett av de mest populära varumärkena, främst bland ungdomar. Det är insidan som räknas!

Ingredienser:

socker, glukossirap, kakaosmör1, HELMJÖLKSPULVER, vegetabiliska fetter (palm, shea), kakaomassa1, SKUMMJÖLKSPULVER, VASSLEPULVER (MJÖLK), salt, emulgeringsmedel (SOJALECITIN), aromer (bl.a. vanillin). Mjölkchokladen innehåller förutom kakaosmör även annat vegetabiliskt fett. Kan innehålla HASSELNÖTTER. 1Rainforest Alliance Certified. Find out more at ra.org.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2024 kJ
Energi 481 kcal
Fett 23 g
varav mättat fett 15 g
Kolhydrat 63 g
varav sockerarter 48 g
Protein 4.1 g
Motsvarande salt 0.42 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Center

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Chokladbitar dubbel

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1001293

EAN del förp:

7310040020719

EAN hel förp:

17310040020716

Bruttovikt:

1.95 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;