Cocoa Life

Co-Co Dubbel Marabou

46865
Förp.pris: 370,94 kr
Jmf.pris: 206,08 kr/kg (12,36 kr/st)
Förp. 1*30x60gr
Lager: 5 förp.
Köp »
Ingredienser:

Ingredienser: Kokos (28%), socker, sockrad kondenserad SKUMMJÖLK, invertsocker, MJÖLKPULVER, kakaosmör, kakaomassa, glukossirap, palmolja, emulgeringsmedel (SOJALECITIN, solroslecitin), aromer. KAN INNEHÅLLA JORDNÖTTER, NÖTTER, ÄGG OCH VETE.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2160 kJ
Energi 520 kcal
Fett 30 g
- Varav mättat fett 23 g
Kolhydrat 53.5 g
- Varav sockerarter 48 g
Fiber 5.2 g
Protein 5.8 g
Salt (SALTEQ) 0.15 g
Energi 650 kJ
Energi 155 kcal
Fett 9 g
- Varav mättat fett 6.9 g
Kolhydrat 16 g
- Varav sockerarter 14.5 g
Fiber 1.6 g
Protein 1.7 g
Salt (SALTEQ) 0.05 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor
Kan innehålla: Jordnötter
Kan innehålla: Nötter
Kan innehålla: Ägg
Kan innehålla: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/10°C

Varumärke:

Marabou

Konsumentkontakt:

Mondelez Sverige

Telefon:

020-72 00 26

Hemsida:

www.mdlznordic.com

Varukategori:

Chokladbitar dubbel

Leverantör:

Mondelez Sverige AB

Lev art nr:

46865

EAN del förp:

7310511251406

EAN hel förp:

7622200468652

Bruttovikt:

1.9 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Bouchée Elefant Mjölk 25 gr
Haugen-Gruppen Sweden AB
Bouchée Elefant Mjölk 25 gr
229404    Lager: -40
Bounty Singel 57 gr
Mars Sverige AB
Bounty Singel 57 gr
462184    Lager: 68
Bounty Singel 57 gr
Mars Sverige AB
Bounty Singel 57 gr
461665    Lager: 1
Caramello Marabou
Mondelez Sverige AB
Caramello Marabou
4306071    Lager: 3
Center Dubbel Cloetta
Cloetta Sverige AB
Center Dubbel Cloetta
632071    Lager: 7
Center Original enkel Cloetta
Cloetta Sverige AB
Center Original enkel Cloetta
632031    Lager: 4

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;