Center Rulle Capuccino Cloetta

1007525
Förp.pris: 440,05 kr
Jmf.pris: 167,64 kr/kg (12,58 kr/st)
Förp. 1*35x78gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-04 och den 2024-07-11 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Ingredienser:

socker, glukossirap, kakaosmör, vegetabiliska fetter (palm, shea), HELMJÖLKSPULVER, kakaomassa, SKUMMJÖLKSPULVER, VASSLEPULVER (MJÖLK), salt, emulgeringsmedel (SOJALECITIN), aromer (bl.a. vanillin). Kan innehålla HASSELNÖT.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1923 kJ
Energi 459 kcal
Fett 22 g
varav mättat fett 14 g
Kolhydrat 61 g
varav sockerarter 46 g
Protein 3.8 g
Motsvarande salt 0.43 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Center

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Chokladrullar

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1007525

EAN del förp:

7310350121977

EAN hel förp:

7330869142669

EAN hel pall:

37330869142660

Bruttovikt:

3 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Bounty Singel 57 gr
Mars Sverige AB
Bounty Singel 57 gr
462184    Lager: 66
Bounty Singel 57 gr
Mars Sverige AB
Bounty Singel 57 gr
461665    Lager: 1
Caramello Marabou
Mondelez Sverige AB
Caramello Marabou
4306071    Lager: 3
Center Dubbel Cloetta
Cloetta Sverige AB
Center Dubbel Cloetta
632071    Lager: 4
Center Original enkel Cloetta
Cloetta Sverige AB
Center Original enkel Cloetta
632031    Lager: 2

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;