Kinder Maxi 1p Ferrero

350496
Förp.pris: 156,24 kr
Jmf.pris: 206,67 kr/kg (4,35 kr/st)
Förp. 1*36x21gr
Lager: 1 förp.
Köp »
Ingredienser:

Ingredienser: MÆLKECHOKOLADE (MJÖLKCHOKLAD) 40% (sukker, HELMELK (SØDMÆLKS) pulver, kakaosmør, kakaomasse, emulgator: lecitiner (SOJA); vanillin), sukker, SKUMMETMELK (SKUMMJÖLKS) pulver (18%), palmolie / palmolja, konsentrert SMØR (SMÖRKONCENTRAT), emulgator: lecitiner (SOJA), vanillin. Mælkeandel / Mjölkbeståndsdelar / Melkekomponenter totalt: 33% - Kakaoandel / Kakaohalt / Kakaokomponenter totalt: 13%

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2360 kJ
Energi 566 kcal
Fett 35 g
varav mättat fett 22.6 g
Kolhydrat 53.5 g
varav sockerarter 53.3 g
Protein 8.7 g
Motsvarande salt 0.313 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 18/14°C

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Ferrero

Varukategori:

Chokladbitar singel

Lev art nr:

0501

EAN del förp:

80050094

EAN hel förp:

8000500004661

Bruttovikt:

0.9 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Apelsinkrokant Bar 43 gr Marabou
Mondelez Sverige AB
Apelsinkrokant Bar 43 gr Marabou
4276779    Lager: -1
Bounty Singel 57 gr
Mars Sverige AB
Bounty Singel 57 gr
462184    Lager: 62
Bounty Singel 57 gr
Mars Sverige AB
Bounty Singel 57 gr
461665    Lager: 1
Caramello Marabou
Mondelez Sverige AB
Caramello Marabou
4306071    Lager: 3
Center Dubbel Cloetta
Cloetta Sverige AB
Center Dubbel Cloetta
632071    Lager: 4
Center Original enkel Cloetta
Cloetta Sverige AB
Center Original enkel Cloetta
632031    Lager: 1

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;