Rainforest Alliance

Bryggkaffe Mellan Fikastund Zoégas

12281085
À-pris: 87,25 kr = 450 gr
Förp.pris: 1.046,98 kr = 12*450 gr
Jmf.pris: 193,88 kr/kg
Förp. 12*450 gr
Lager: 60 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Fikastund
Är ett mellanrostat kaffe med en mjuk ton och len eftersmak. Upptäck den finstämda balansen mellan fyllighet och syrlighet som ger en behaglig smakupplevelse och lagom mycket karaktär för att passa flera olika tillfällen. Häll upp en kopp riktigt gott kaffe och njut av stunden – för dig själv eller tillsammans med andra. 100% Arabicabönor.

Rostning: Mellanrost/Brygg/Malet.

Karaktär:
Syrligt: 3 av 5
Fylligt: 3 av 5
Rostning: 4 av 8

Taggar:
Ingredienser:

INGREDIENSER: Malet filterkaffe för konsumentbryggare.

Tillagningsanvisning:

1 Zoegas mått / kopp (6,25 g). Använd kallt och friskt vatten. Bryggtemperatur 92-96 C. Koka

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Zoégas

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Bryggmalet kaffe

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12281085

EAN del förp:

7310731101574

EAN hel förp:

7310731201571

EAN hel pall:

7310731301578

Bruttovikt:

0.47 kg/st  5.64 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;