Fairtrade KRAV

Bryggkaffe Lätt mörk Estanzia Fairtrade Zoégas

12281083
À-pris: 100,13 kr = 450 gr
Förp.pris: 1.201,54 kr = 12*450 gr
Jmf.pris: 222,51 kr/kg
Förp. 12*450 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-06-06 och den 2024-06-11 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

ESTANZiA är en av våra certifierade kaffeblandningar som mörkrostas på högvuxna Arabicabönor för att få fram just de smaknyanser som skapar vår unika karaktär. Fairtrade- och KRAV-märkt blandning med bönor från Östafrika, Central- och Sydamerika. Lätt mörkrostad för en frisk smak med toner av röda vinbär och mjölkchoklad. 100% Arabicabönor.

Rostning: Mörkrost/Brygg/Malet.

Karaktär:
Syrligt: 3 av 5
Fylligt: 3 av 5
Rostning: 5 av 8

Taggar:
Ingredienser:

INGREDIENSER: Malet filterkaffe för konsumentbryggare.

Tillagningsanvisning:

1 Zoégas mått / kopp (6,25 g). Använd kallt och friskt vatten. Bryggtemperatur 92-96 C. 0

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Zoégas

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Bryggmalet kaffe

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12281083

EAN del förp:

7310731201564

EAN hel förp:

7310731101567

EAN hel pall:

7310731301561

Bruttovikt:

0.47 kg/st  5.64 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;