100% CO2 compensated EU-ekologiskt lövet Fairtrade KRAV

Bryggkaffe Blond Ljusrost Selection Arvid Nordquist

471256
À-pris: 97,33 kr = 450 gr
Förp.pris: 1.167,94 kr = 12*450 gr
Jmf.pris: 216,28 kr/kg
Förp. 12*450 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-04 och den 2024-07-08 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

BLOND LJUSROST — NYANSRIK & LÄTT

Blond är ett ljusrostat kaffe med en lätt doft av kola. Nyansrik fruktig smak av grapefrukt & en frisk eftersmak med ton av citrus. Kaffet består till 100% av finaste ekologiska arabicabönorna, Fairtrade-certifierade, 100% klimatkompenserade och rostat fossilfritt.

Rostning Ljusrost

Malningsgrad: För konsumentbryggare/presso och perkolator.

Karaktär:

Smak:
Syrlighet: 5 av 8
Fyllighet: 3 av 8

Arom:
Kryddighet (Citrus): 4 av 8
Nöt/Coklad (Kola): 4 av 8
Fruktighet (Grapefrukt): 6 av 8

Rostning:
Ljusrost 3 av 8

Taggar:
Ingredienser:

Kaffe (100% Arabicabönor)

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 30/7°C
Förvara lufttätt och torrt.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Arvid Nordquist Selection

Konsumentkontakt:

Arvid Nordquist HAB

Besöksadress:

Box 1285, 171 25 SOLNA

Telefon:

08-799 18 00

Hemsida:

www.arvidnordquist.se

E-post:

konsumentkontakt@arvidnordquist.se

Varukategori:

Bryggmalet kaffe

Leverantör:

Arvid Nordquist Handelsaktiebolag

Lev art nr:

1256

EAN del förp:

7310760012568

EAN hel förp:

17310760012565

EAN hel pall:

37310760012569

Bruttovikt:

0.46 kg/st  5.52 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;