Rainforest Alliance

Bryggkaffe Mörk Skånerost Zoégas

12280877
Kampanj!
-8%
À-pris: 82,36 kr = 450 gr
(Tidigare pris: 79,52)
Förp.pris: 988,38 kr = 12*450 gr
(Tidigare pris: 954,24)
Jmf.pris: 183,03 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 176,71 kr/kg)
Förp. 12*450 gr
Lager: 229 innerförp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

SKÅNEROST är en av våra smak- och aromrika kaffeblandningar som rostas på högvuxna Arabicabönor för att få fram just de smaknyanser som skapar vår unika karaktär. Blandning av bönor från Östafrika och Brasilien, väl avvägt med högvuxna bönor från Centralamerika. Kärv mörkrost med behaglig fruktighet och toner av mörka bär. 100% Arabicabönor.

Rostning: Mörkrost/Brygg/Malet.

Karaktär
Syrligt: 2 av 5
Fylligt: 5 av 5
Rostning: 7 av 8

Taggar:
Ingredienser:

INGREDIENSER: Malet filterkaffe för konsumentbryggare.

Tillagningsanvisning:

Använd 1 Zoégas mått/kopp (6,25 g). Använd kallt och friskt vatten. Bryggtemperatur 92-96 C. 0

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/15°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Zoégas

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Bryggmalet kaffe

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12280877

EAN del förp:

7310731101734

EAN hel förp:

7310731201731

EAN hel pall:

7310731301738

Bruttovikt:

0.47 kg/st  5.64 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;