Fairtrade KRAV

Bryggkaffe Mörk Hazienda Fairtrade Zoégas

12281084
Kampanj!
-6%
À-pris: 105,24 kr = 450 gr
(Tidigare pris: 102,26)
Förp.pris: 1.262,82 kr = 12*450 gr
(Tidigare pris: 1.227,07)
Jmf.pris: 233,86 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 227,24 kr/kg)
Förp. 12*450 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-06 och den 2024-08-09 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

HAZIENDA är en av våra certifierade kaffeblandningar som mörkrostas på högvuxna Arabicabönor för att få fram just de smaknyanser som skapar vår unika karaktär. Fairtrade- och KRAV-märkt blandning med bönor från Östafrika, Central- och Sydamerika. Den mörka rostningen gör kaffet friskt med en välbalanserad fyllighet, med toner av blå plommon och nötter. 100% Arabicabönor.

Rostning: Mörkrost/Brygg/Malet.

Karaktär:
Syrligt: 2 av 5
Fylligt: 4 av 5
Rostning: 6 av 8

Taggar:
Ingredienser:

INGREDIENSER: Malet filterkaffe för konsumentbryggare.

Tillagningsanvisning:

1 Zoégas mått / kopp (6,25 g). Använd kallt och friskt vatten. Bryggtemperatur 92-96 C. 0

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Zoégas

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Bryggmalet kaffe

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12281084

EAN del förp:

7310731201618

EAN hel förp:

7310731101611

EAN hel pall:

7310731301615

Bruttovikt:

0.47 kg/st  5.64 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;