100% CO2 compensated EU-ekologiskt lövet Fairtrade KRAV

Bryggkaffe Eco Mellanmörk Selection Arvid Nordquist

471243
Kampanj!
-29%
À-pris: 67,09 kr = 450 gr
(Tidigare pris: 67,09)
Förp.pris: 805,06 kr = 12*450 gr
(Tidigare pris: 805,06)
Jmf.pris: 149,08 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 149,08 kr/kg)
Förp. 12*450 gr
Lager: 316 innerförp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

ECO MELLANMÖRK — FRUKTIG & NÖTIG

Eco, som ingår i vårt Selection-sortiment, har en generös doft av hasselnöt. Rund smak med viss pepprighet. En balanserad och fruktig eftersmak. Eco består till 100% av finaste ekologiska Arabicabönor som även är Fairtrade-certifierade.

Rostning Mellanmörk

Malningsgrad: För konsumentbryggare/presso och perkolator.

Karaktär:

Smak:
Syrlighet: 5 av 8
Fyllighet: 5 av 8

Arom:
Kryddighet: 4 av 8
Nöt (Hasselnöt)/choklad: 5 av 8
Fruktighet (Citrus): 7 av 8

Rostning:
Mellanmörk 4 av 8

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: Kaffe (100% Arabicabönor)

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Arvid Nordquist Selection

Konsumentkontakt:

Arvid Nordquist HAB

Besöksadress:

Box 1285, 171 25 SOLNA

Telefon:

08-799 18 00

Hemsida:

www.arvidnordquist.se

E-post:

konsumentkontakt@arvidnordquist.se

Varukategori:

Bryggmalet kaffe

Leverantör:

Arvid Nordquist Handelsaktiebolag

Lev art nr:

1243

EAN del förp:

7310760012438

EAN hel förp:

17310760012435

EAN hel pall:

37310760012439

Bruttovikt:

0.46 kg/st  5.52 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;