Rainforest Alliance

Bryggkaffe Mellan Västkust Zoégas

12300287
À-pris: 87,25 kr = 450 gr
Förp.pris: 1.046,98 kr = 12*450 gr
Jmf.pris: 193,88 kr/kg
Förp. 12*450 gr
Lager: 125 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Detta är ett mellanrostat kaffe med en mjuk och frisk eftersmak, som får dig att längta till västkustens saltstänkta stränder och klippiga övärld.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: Malet filterkaffe för konsumentbryggare. 100% Arabicabönor.

Tillagningsanvisning:

Räcker till 72 koppar. 1 ZOÉGAS mått/kopp (6,25 G) Använd kallt & friskt vatten. Bryggtemperatur 92-96 C. Koka

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Zoégas

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Bryggmalet kaffe

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12300287

EAN del förp:

7310731101888

EAN hel förp:

7310731201885

EAN hel pall:

7310731301882

Bruttovikt:

0.47 kg/st  5.64 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;