Rainforest Alliance

Bryggkaffe Kahawa Mästarens Zoégas

12409592
Kampanj!
-7%
À-pris: 90,00 kr = 450 gr
(Tidigare pris: 83,66)
Förp.pris: 1.080,04 kr = 12*450 gr
(Tidigare pris: 1.003,97)
Jmf.pris: 200,01 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 185,92 kr/kg)
Förp. 12*450 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-01 och den 2024-08-06 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

Filmen Expedition Kahawa – Jakten på mästarens blandning är ett äventyr och en skildring av kärleken till kaffe. Njut av Mästarens Blandning, en fruktig och balanserad mörkrost med toner av bär och mandarin. 100% Arabicabönor, rostade och koppade i Helsingborg. Med passion för mörkrost sedan 1886.

Rostningsgrad: 5 av 8
Fyllighet: 4 av 5
Syrlighet: 2 av 5

Taggar:
Ingredienser:

INGREDIENSER: Malet filterkaffe för konsumentbryggare.

Tillagningsanvisning:

1 Zoégas mått / kopp (6,25 g). Använd kallt och friskt vatten. Bryggtemperatur 92-96 C. Koka

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C
Förvaring: Förvaras torrt och svalt i originalförpackning. Hållbarhet: Smakar bäst inom 10 dagar från öppnad förpackning. Kaffet kan frysas för längre hållbarhet.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Zoégas

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Bryggmalet kaffe

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12409592

EAN del förp:

7310731102397

EAN hel förp:

7310731202394

EAN hel pall:

7310731302391

Bruttovikt:

0.47 kg/st  5.64 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;