100% CO2 compensated Rainforest Alliance

Bryggkaffe Mellanmörk Sommar 2024 Arvid Nordquist Classic

471262
Kampanj!
-31%
À-pris: 61,49 kr = 500 gr
(Tidigare pris: 86,02)
Förp.pris: 737,86 kr = 12*500 gr
(Tidigare pris: 1.032,19)
Jmf.pris: 122,98 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 172,03 kr/kg)
Förp. 12*500 gr
Lager: 861 innerförp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

Arvid Nordquist Sommarkaffe 2024

Längtar du också till sommaren? Det gör vi också. Nu har den tolfte upplagan av Arvid Nordquist Sommar 2024 äntligen lanserats. En mellanmörk rostning med rund smak av mjölkchoklad och frisk ton av solmogen persika.

Limited Edition sommarkaffe är Rainforest Alliance certifierat för att säkerställa bra miljöhänsyn och trygga arbetsförhållanden genom hela produktionskedjan. Arvid Nordquist Sommar 2024 finns i en begränsad upplaga så passa på och beställ så du inte blir utan.

Malningsgrad: För konsumentbryggare

Karaktär:
Fyllighet: 6 av 10
Intensitet: 7 av 10
Syrlighet: 8 av 10

Rostning:
Mellanrost 6 av 10

Som alltid är allt kaffe från Arvid Nordquist 100 procent hållbart certifierat, klimatkompenserat och rostat fossilfritt på vårt rosteri i Solna.

Taggar:
Ingredienser:

Kaffe (100% Arabicabönor)

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 30/7°C
Förvara lufttätt och torrt.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Arvid Nordquist Classic

Konsumentkontakt:

Arvid Nordquist HAB

Besöksadress:

Box 1285, 171 25 SOLNA

Telefon:

08-799 18 00

Hemsida:

www.arvidnordquist.se

E-post:

konsumentkontakt@arvidnordquist.se

Varukategori:

Bryggmalet kaffe

Leverantör:

Arvid Nordquist Handelsaktiebolag

Lev art nr:

1262

EAN del förp:

7310760012629

EAN hel förp:

17310760012626

EAN hel pall:

37310760012620

Bruttovikt:

0.51 kg/st  6.12 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;