100% CO2 compensated EU-ekologiskt lövet Fairtrade KRAV

Bryggkaffe Mörkrost Reko Selection Arvid Nordquist

471244
Lager: 664 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

MÖRKROST — KRAFTFULL & KRYDDIG
Reko, som ingår i vårt Selection-sortiment, har en ren doft av nöt. Smaken är fyllig med livlig syrlighet. Kryddig eftersmak med ton av lakrits. Reko består till 100% av finaste ekologiska Arabicabönor som även är Fairtrade-certifierade. Kaffet är även 100%

Rostning Mörkrost

Malningsgrad: För konsumentbryggare/presso och perkolator.

Karaktär:

Smak:
Syrlighet: 5 av 8
Fyllighet: 7 av 8

Arom:
Kryddighet (Lakrits): 5 av 8
Nöt (Nötig)/choklad: 5 av 8
Fruktighet (Svarta vinbär): 5 av 8

Rostning:
Mörkrost 7 av 8

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: Kaffe (100% Arabicabönor)

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Arvid Nordquist Selection

Konsumentkontakt:

Arvid Nordquist HAB

Besöksadress:

Box 1285, 171 25 SOLNA

Telefon:

08-799 18 00

Hemsida:

www.arvidnordquist.se

E-post:

konsumentkontakt@arvidnordquist.se

Varukategori:

Bryggmalet kaffe

Leverantör:

Arvid Nordquist Handelsaktiebolag

Lev art nr:

1244

EAN del förp:

7310760012445

EAN hel förp:

17310760012442

EAN hel pall:

37310760012446

Bruttovikt:

0.46 kg/st  5.52 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Bryggkaffe Ecologico Mellan Gevalia
4070961    Lager: 72
Bryggkaffe Ecologico Mörk Gevalia
4070963    Lager: 240
Bryggkaffe El-Brygg Mellan Gevalia
4070955    Lager: 79
Bryggkaffe Julkaffe 2023 Zoégas
12280999    Lager: 194
Bryggkaffe Mellan Fikastund Zoégas
12281085    Lager: 134
Bryggkaffe Mellan Mezzo Zoégas
12281086    Lager: 8
Bryggkaffe Mellan Stockholm Zoégas
12328600    Lager: 129
Bryggkaffe Mellan Västkust Zoégas
12300287    Lager: 77
Bryggkaffe Mellanrost Gevalia Professional
4091416    Lager: 4856
Bryggkaffe Mörk Dark Temptation Zoégas
12280997    Lager: 44
Bryggkaffe Mörk Forza! Zoégas
12280993    Lager: 12
Bryggkaffe Mörk Intenzo Zoégas
12281000    Lager: -5
Bryggkaffe Mörk Skånerost Zoégas
12280877    Lager: 289
Kokkaffe Mellanrost Gevalia
4070958    Lager: 23
Presso mellanrost grovmalet Gevalia
4070960    Lager: 10

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88