100% CO2 compensated EU-ekologiskt lövet KRAV Rainforest Alliance

Bryggkaffe Mellan Solid Selection Arvid Nordquist

471250
À-pris: 90,72 kr = 450 gr
Förp.pris: 1.088,64 kr = 12*450 gr
Jmf.pris: 201,60 kr/kg
Förp. 12*450 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-02 och den 2024-07-04 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

MELLANROST — BALANSERAD & FRUKTIG
Doft av karamell och mandel. Balanserad smak med ton av fikon. En fruktigt syrlig eftersmak. Solid består till 100 % av finaste ekologiska arabicabönor och är 100 % hållbart certifierad via UTZ Certified, samt 100% klimatkompenserat.

Rostning Mellanrost

Malningsgrad: För konsumentbryggare.

Karaktär:

Smak:
Syrlighet: 5 av 8
Fyllighet: 6 av 8

Arom:
Kryddighet (Karamell): 4 av 8
Nöt/choklad (Fudge): 4 av 8
Fruktighet (Fikon): 7 av 8

Rostning:
Mellanmörk 5 av 8

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: Kaffe (100% Arabicabönor)

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Arvid Nordquist Selection

Konsumentkontakt:

Arvid Nordquist HAB

Besöksadress:

Box 1285, 171 25 SOLNA

Telefon:

08-799 18 00

Hemsida:

www.arvidnordquist.se

E-post:

konsumentkontakt@arvidnordquist.se

Varukategori:

Bryggmalet kaffe

Leverantör:

Arvid Nordquist Handelsaktiebolag

Lev art nr:

1250

EAN del förp:

7310760012506

EAN hel förp:

17310760012503

EAN hel pall:

37310760012507

Bruttovikt:

0.46 kg/st  5.52 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;