100% CO2 compensated Rainforest Alliance

Bryggkaffe Mörkrost Wanyama Classic Arvid Nordquist

471239
Lager: 71 innerförp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

MÖRKROST — BÄRIG & MUSTIG
Wanyama (djur på swahili) är en hyllning till vilda djur i allmänhet och den afrikanska elefanten i synnerhet. Den mörkrostade afrikanska blenden ger Wanyama dess bäriga smak och tillsammans med en mustig arom ger kaffet dig en känsla av den afrikanska vildmarken.

Rostning Mörkrost

Malningsgrad: För konsumentbryggare.

Karaktär:

Smak:
Syrlighet: 2 av 8
Fyllighet: 7 av 8

Arom:
Kryddighet: 4 av 8
Nöt/choklad (Mörk choklad): 5 av 8
Fruktighet (Svart vinbär): 7 av 8

Rostning:
Mörkrost 6 av 8

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: Kaffe (100% Arabicabönor)

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Arvid Nordquist Classic

Konsumentkontakt:

Arvid Nordquist HAB

Besöksadress:

Box 1285, 171 25 SOLNA

Telefon:

08-799 18 00

Hemsida:

www.arvidnordquist.se

E-post:

konsumentkontakt@arvidnordquist.se

Varukategori:

Bryggmalet kaffe

Leverantör:

Arvid Nordquist Handelsaktiebolag

Lev art nr:

1239

EAN del förp:

7310760012391

EAN hel förp:

17310760012398

EAN hel pall:

37310760012392

Bruttovikt:

0.51 kg/st  6.12 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Bryggkaffe Ecologico Mellan Gevalia
4070961    Lager: 160
Bryggkaffe Ecologico Mörk Gevalia
4070963    Lager: 240
Bryggkaffe El-Brygg Mellan Gevalia
4070955    Lager: 19
Bryggkaffe Julkaffe 2023 Zoégas
12280999    Lager: 257
Bryggkaffe Mellan Fikastund Zoégas
12281085    Lager: 50
Bryggkaffe Mellan Mezzo Zoégas
12281086    Lager: 8
Bryggkaffe Mellan Stockholm Zoégas
12328600    Lager: 45
Bryggkaffe Mellan Västkust Zoégas
12300287    Lager: 89
Bryggkaffe Mellanrost Gevalia Professional
4091416    Lager: 1476
Bryggkaffe Mörk Dark Temptation Zoégas
12280997    Lager: 44
Bryggkaffe Mörk Forza! Zoégas
12280993    Lager: 12
Bryggkaffe Mörk Intenzo Zoégas
12281000    Lager: 31
Bryggkaffe Mörk Skånerost Zoégas
12280877    Lager: 178
Kokkaffe Mellanrost Gevalia
4070958    Lager: -13
Presso mellanrost grovmalet Gevalia
4070960    Lager: 12

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88