Biscotti con Cioccolato glutenfri Schär

47754
À-pris: 37,18 kr = 150 gr
Förp.pris: 223,10 kr = 6*150 gr
Jmf.pris: 247,89 kr/kg
Förp. 6*150 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-31 och den 2024-08-02 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Schär Biscotti con Cioccolato är glutenfria, krispiga italienska kakor. Gyllene på ena sidan och med ett mörkt chokladöverdrag på andra sidan. Perfekt till utflykten eller fikapausen. Fri från gluten och vete. Utan tillsats av ägg och konserveringsmedel.

Taggar:
Ingredienser:

Mörk choklad/kokesjokolade/mørk chokolade 29% - minst 60% kakao (kakaomasse/kakaomassa 47,5%, socker/sukker, kakaofett/-smør, emulgeringsmedel/emulgator: sojalecitin), majsmöl, potets-/potatisstärkelse/kartoffelstivelse, socker/sukker, palmfett/-fedt, glukossirap, mjölkpulver/sødmælkpulver, bakpulver/heve-/hævemiddel: ammoniumvätekarbonat och natriumvätekarbonat, salt (0,5%), arom. Kan innehålla spår av LUPIN.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2049 kJ
Energi 489 kcal
Fett 21 g
- Varav mättat fett 11 g
Kolhydrat 68 g
- Varav sockerarter 23 g
Protein 5.1 g
Salt 0.5 g
Fiber 3.7 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor
Kan innehålla: Lupin

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/10°C

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Schär Gluten-Free

Konsumentkontakt:

Arvid Nordquist HAB

Besöksadress:

Box 1285, 171 25 SOLNA

Telefon:

08-799 18 00

Hemsida:

www.arvidnordquist.se

E-post:

konsumentkontakt@arvidnordquist.se

Varukategori:

Söta kex

Leverantör:

Arvid Nordquist Handelsaktiebolag

Lev art nr:

47754

EAN del förp:

8008698005347

EAN hel förp:

8008698013007

EAN hel pall:

47310760477549

Bruttovikt:

0.18 kg/st  1.08 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.006  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;