Finskorpor Kardemumma Gille

319260
Ömtålig vara

Kampanj!
-16%
À-pris: 55,89 kr = 600 gr
(Tidigare pris: 66,86)
Förp.pris: 447,12 kr = 8*600 gr
(Tidigare pris: 534,91)
Jmf.pris: 93,15 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 111,44 kr/kg)
Förp. 8*600 gr
Lager: 78 innerförp.
Kampanjinfo » Köp »
OBS! Ömtålig produkt. Beställning sker på egen risk p.g.a. produktens olämplighet att skickas som paket.
Beskrivning:

Storfavorit! En mör och god finskorpa med mycket smak av kardemumma.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: VETEMJÖL, margarin (vegetabiliska fetter och oljor (palm*, shea, raps, kokos), vatten, salt, emulgeringsmedel: mono- och diglycerider av vegetabiliska fettsyror, naturlig arom, antioxidant: citronsyra), socker, vatten, ÄGGPULVER, bakpulver: natriumkarbonater, difosfater, ammoniumkarbonater; majsstärkelse, kardemumma 0,5 %, mjölbehandlingsmedel: askorbinsyra. Kan innehålla spår av mandel. *Hållbart producerad och certifierad. Förvaras svalt och torrt.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2094 kJ
Energi 500 kcal
Fett 24 g
- Varav mättat fett 12 g
Kolhydrat 64 g
- Varav sockerarter 26 g
Protein 5.8 g
Salt 0.88 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Ägg
Kan innehålla: Nötter

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Gille

Konsumentkontakt:

Continental Bakeries North Europe

Besöksadress:

Näckrosvägen 19, 286 72 ÅSLJUNGA

Telefon:

0435-460 320

Hemsida:

www.gille.se

E-post:

info@gille.se

Varukategori:

Kakor torra småbröd

Leverantör:

Continental Bakeries N. Europe AB

Lev art nr:

319260

EAN del förp:

7314710720237

EAN hel förp:

17314710720234

Bruttovikt:

0.69 kg/st  5.52 kg/förp

Volym:

0.003  m3/st,  0.024  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;