Småbröd Havreflarn Gille

313504
À-pris: 18,37 kr = 150 gr
Förp.pris: 293,89 kr = 16*150 gr
Jmf.pris: 122,45 kr/kg
Förp. 16*150 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-09 och den 2024-08-13 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

En tunn, krispig kaka med en mild, söt och utsökt god havresmak. Världens mest sålda havreflarn.

Taggar:
Småkakor    Havre    Gille   
Ingredienser:

Ingredienser: socker, HAVREGRYN 25 %, margarin (vegetabiliska fetter och oljor (palm*, raps), vatten, salt, emulgeringsmedel: mono- och diglycerider av vegetabiliska fettsyror, naturlig arom, antioxidationsmedel: citronsyra), VETEMJÖL, bakpulver: natriumkarbonater, difosfater, majsstärkelse, ammoniumkarbonater; ÄGGPULVER. Kan innehålla spår av mjölk och mandel. *Hållbart producerad och certifierad. Förvaras svalt och torrt.

Näringsvärde:

Energi 2060 kJ
Energi 492 kcal
Fett 22.9 g
varav mättat fett 11.5 g
Kolhydrat 65.1 g
varav sockerarter 40.9 g
Protein 5.0 g
Motsvarande salt 0.85 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Ägg
Kan innehålla: Nötter (eng: tree nuts)

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Förvaras svalt och torrt.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Gille

Konsumentkontakt:

Continental Bakeries North Europe

Besöksadress:

Näckrosvägen 19, 286 72 ÅSLJUNGA

Telefon:

0435-460 320

Hemsida:

www.gille.se

E-post:

info@gille.se

Varukategori:

Kakor torra småbröd

Leverantör:

Continental Bakeries N. Europe AB

Lev art nr:

313504

EAN del förp:

7314710100503

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;