Småbröd Havrekakor 64 st burk Gille

311116
Ömtålig vara

Förp.pris: 88,59 kr
Jmf.pris: 110,74 kr/kg (1,39 kr/st)
Förp. 1*800 gr
Lager: 23 förp.
Köp »
OBS! Ömtålig produkt. Beställning sker på egen risk p.g.a. produktens olämplighet att skickas som paket.
Beskrivning:

Traditionell svensk havrekaka med en fyllig, söt smak av rostad havre. Innehåller 36% havregryn.

Taggar:
Ingredienser:

HAVREGRYN 32%, margarin (vegetabiliskt fett (palm*, palmkärna*, raps, shea, kokos), vatten, salt, emulgeringsmedel: mono- och diglycerider av fettsyror, arom, antioxidationsmedel: citronsyra), socker, choklad 12% (socker, kakaomassa, kakaosmör, emulgeringsmedel: solroslecitin), VETEMJÖL, bakpulver (ammoniumkarbonater, natriumkarbonater). Kan innehålla spår av ÄGG och MANDEL. *Hållbart producerad och certifierad. Förvaras svalt och torrt.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2194 kJ
Energi 525 kcal
Fett 30 g
- Varav mättat fett 15 g
Kolhydrat 56 g
- Varav sockerarter 31 g
Protein 5.6 g
Salt (NACL) 0.54 g

Allergiinfo:

Innehåller: Havre
Innehåller: Vete
Kan innehålla: Ägg
Kan innehålla: Mandel

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Förvaras svalt och torrt

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Gille

Konsumentkontakt:

Continental Bakeries North Europe

Besöksadress:

Näckrosvägen 19, 286 72 ÅSLJUNGA

Telefon:

0435-460 320

Hemsida:

www.gille.se

E-post:

info@gille.se

Varukategori:

Kakor torra småbröd

Leverantör:

Continental Bakeries N. Europe AB

Lev art nr:

311116

EAN hel förp:

7314710204317

EAN hel pall:

87314710204313

Bruttovikt:

0.91 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;