Småbröd Bondkakor stora 45 st Gille

16000
Ömtålig vara

Kampanj!
-16%
À-pris: 55,88 kr = 600 gr
(Tidigare pris: 66,86)
Förp.pris: 447,08 kr = 8*600 gr
(Tidigare pris: 534,91)
Jmf.pris: 93,14 kr/kg (1,25 kr/st)
(Tidigare jmf.pris: 111,44 kr/kg)
Förp. 8*600 gr
Lager: 29 innerförp.
Kampanjinfo » Köp »
OBS! Ömtålig produkt. Beställning sker på egen risk p.g.a. produktens olämplighet att skickas som paket.
Beskrivning:

Traditionell bondkaka med härlig mandelsmak och en söt smak av kola. Bakas med mandel och sirap.

Taggar:
Ingredienser:

VETEMJÖL, socker, margarin (vegetabiliskt fett (palm, palmkärna, raps, shea, kokos), vatten, salt, emulgeringsmedel: mono- och diglycerider av vegetabiliskafettsyror, arom, antioxidationsmedel: citronsyra), invertsockersirap, MANDEL 3%, bakpulver: mmoniumkarbonater. Kan innehålla spår av ÄGG och SOJA.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2113 kJ
Energi 505 kcal
Fett 25 g
- Varav mättat fett 12 g
Kolhydrat 65 g
- Varav sockerarter 35 g
Protein 5 g
Salt (SALTEQ) 1 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Mandel
Kan innehålla: Sojabönor
Innehåller: Vete
Kan innehålla: Ägg

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 21/°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Gille

Konsumentkontakt:

Continental Bakeries North Europe

Besöksadress:

Näckrosvägen 19, 286 72 ÅSLJUNGA

Telefon:

0435-460 320

Hemsida:

www.gille.se

E-post:

info@gille.se

Varukategori:

Kakor torra småbröd

Leverantör:

Continental Bakeries N. Europe AB

Lev art nr:

308044

EAN del förp:

7314710160002

EAN hel förp:

17314710160009

Bruttovikt:

0.69 kg/st  5.52 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st,  0.032  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;