Småbröd Chokladkakor 64 st burk Gille

311115
Ömtålig vara

Förp.pris: 88,59 kr
Jmf.pris: 110,74 kr/kg (1,39 kr/st)
Förp. 1*800 gr
Lager: 42 förp.
Köp »
OBS! Ömtålig produkt. Beställning sker på egen risk p.g.a. produktens olämplighet att skickas som paket.
Beskrivning:

Kakor för chokladälskaren! Gilles chokladkaka är krispig och innehåller bitar av mörk choklad. En kaka som känns extra lyxig att bjuda på.

Taggar:
Ingredienser:

Vetemjöl, margarin (vegetabiliskt fett (palm*, palmkärna*, raps), vatten, salt, emulgeringsmedel: mono- och diglycerider av vegetabiliska fettsyror; arom, antioxidationsmedel: citronsyra), socker, chokladbitar 15 % (socker, kakaomassa, kakaosmör, emulgeringsmedel: lecitiner – E476; arom), bakpulver: natriumkarbonater – difosfater; arom, majsstärkelse. Kan innehålla spår av havre (gluten), ägg, mjölk och nötter. *Hållbart producerad och certifierad. Förvaras svalt och torrt.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2126 kJ
Energi 508 kcal
Fett 26.2 g
- Varav mättat fett 14.2 g
Kolhydrat 62.4 g
- Varav sockerarter 32.4 g
Protein 4.6 g
Salt (NACL) 0.67 g

Allergiinfo:

Innehåller: Vete
Kan innehålla: Havre
Kan innehålla: Ägg
Kan innehålla: Mandel
Kan innehålla: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Förvaras svalt och torrt

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Gille

Konsumentkontakt:

Continental Bakeries North Europe

Besöksadress:

Näckrosvägen 19, 286 72 ÅSLJUNGA

Telefon:

0435-460 320

Hemsida:

www.gille.se

E-post:

info@gille.se

Varukategori:

Kakor torra småbröd

Leverantör:

Continental Bakeries N. Europe AB

Lev art nr:

311115

EAN hel förp:

7314710864306

EAN hel pall:

87314710864302

Bruttovikt:

0.91 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;