Småbröd Chokladflarn 31 st Gille

45000
Ömtålig vara

Kampanj!
-15%
À-pris: 89,49 kr = 600 gr
(Tidigare pris: 105,39)
Förp.pris: 715,88 kr = 8*600 gr
(Tidigare pris: 843,14)
Jmf.pris: 149,14 kr/kg (2,89 kr/st)
(Tidigare jmf.pris: 175,65 kr/kg)
Förp. 8*600 gr
Lager: 63 innerförp.
Kampanjinfo » Köp »
OBS! Ömtålig produkt. Beställning sker på egen risk p.g.a. produktens olämplighet att skickas som paket.
Beskrivning:

Havreflarn med mörk belgisk choklad, baserad på ett unikt Gillerecept för klassiska flarn. Smak av söt, rostad havre med härlig chokladsmak. Tjugotre procent mörk choklad.

Taggar:
Ingredienser:

Socker, HAVREGRYN 27%, choklad 23% (socker, kakaomassa, kakaosmör, emulgeringsmedel: SOJALECITIN), margarin (vegetabiliskt fett (palm, palmkärna, raps), vatten, salt, emulgeringsmedel: mono- och diglycerider av vegetabiliska fettsyror, arom, antioxidationsmedel: citronsyra), VETEMJÖL, ÄGGPULVER, bakpulver (natriumkarbonater, difosfater, ammoniumkarbonater), majsstärkelse. Kan innehålla spår av MJÖLK och MANDEL.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2099 kJ
Energi 502 kcal
Fett 26 g
- Varav mättat fett 14 g
Kolhydrat 60 g
- Varav sockerarter 41 g
Protein 5.1 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Havre
Kan innehålla: Mandel
Kan innehålla: Mjölk
Innehåller: Vete
Innehåller: Ägg

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 21/°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Gille

Konsumentkontakt:

Continental Bakeries North Europe

Besöksadress:

Näckrosvägen 19, 286 72 ÅSLJUNGA

Telefon:

0435-460 320

Hemsida:

www.gille.se

E-post:

info@gille.se

Varukategori:

Kakor torra småbröd

Leverantör:

Continental Bakeries N. Europe AB

Lev art nr:

308046

EAN del förp:

7314710470033

EAN hel förp:

17314710470030

Bruttovikt:

0.69 kg/st  5.52 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st,  0.032  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;