Choco Whoopies Marabou

4240422
À-pris: 41,78 kr = 175 gr
Förp.pris: 501,31 kr = 12*175 gr
Jmf.pris: 238,72 kr/kg (5,97 kr/st)
Förp. 12*175 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-26 och den 2024-07-30 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Upptäck Marabou ChocoWhoppies, kakor fyllda med krämig choklad och generöst överdragna med utsökt mjölkchoklad. Mmmm...Marabou.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: Socker, VETEMJÖL, glukos-fruktossirap, ÄGG, rapsolja, kakaosmör, SKUMMJÖLKSPULVER, kakaomassa, stabiliseringsmedel (glycerol), vasslepulver (MJÖLK), potatisstärkelse, sheafett, MJÖLKFETT, fettreducerat kakao 1,6%, emulgeringsmedel (SOJALECITIN, E475, E471, E476, solroslecitin), HELMJÖLKSPULVER, ÄGGVITA, bakpulver (dinatriumdifosfat, natriumvätekarbonat), salt, HASSELNÖTSMASSA, aromer, förtjockningsmedel (xantangummi). KAN INNEHÅLLA ANDRA NÖTTER.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1906 kJ
Energi 455 kcal
Fett 22 g
- Varav mättat fett 8.8 g
Kolhydrat 58 g
- Varav sockerarter 40 g
Fiber 1.7 g
Protein 6.1 g
Salt (SALTEQ) 0.5 g
Energi 114 kcal
Energi 476 kJ
Fett 5.6 g
- Varav mättat fett 2.2 g
Kolhydrat 14 g
- Varav sockerarter 10 g
Fiber 0.4 g
Protein 1.5 g
Salt (SALTEQ) 0.12 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Ägg
Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor
Innehåller: Nötter

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/10°C

Varumärke:

Marabou

Konsumentkontakt:

Mondelez Sverige

Telefon:

020-72 00 26

Hemsida:

www.mdlznordic.com

Varukategori:

Kakor torra småbröd

Leverantör:

Mondelez Sverige AB

Lev art nr:

4240422

EAN del förp:

7622210850652

EAN hel förp:

7622210854322

EAN hel pall:

17622210854329

Bruttovikt:

0.19 kg/st  2.28 kg/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;