Äppelpaj bar Smiling

524018
Förp.pris: 194,99 kr
Jmf.pris: 464,27 kr/kg (16,25 kr/st)
Förp. 1*12x35gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-08.
Köp »
Beskrivning:

Ekologisk och växtbaserad bar med 100 % naturliga råvaror, fri från gluten och raffinerat socker. Tillverkad av ett litet Raw-bageri i Skogås söder om Stockholm. Alla nötter blir inte hela i förädlingsprocessen. Cashewbitarna används bland annat som ingrediens i våra bars, bra va? Pajen har en havrebas har smak av äppel och kanel, en riktigt fin smakbild som för tankarna till höstiga äppelpajer. Njut av den till en kopp kaffe eller unna dig en riktigt smakfull energibit på språng mellan möten.

Taggar:
Ingredienser:

Glutenfria HAVREgryn* (44%), rismalt*, CASHEWNÖTTER*, kokosolja*, kokossocker*, torkade bitar av äpple* (4%), salt, kanel*. *Ekologiskt. Kan innehålla spår av andra NÖTTER, JORDNÖTTER och enstaka NÖTskalbitar. Fri från gluten och mjölk.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1577 kJ
Energi 377 kcal
Fett 12 g
varav mättat fett 6.0 g
Kolhydrat 64 g
varav sockerarter 27 g
Fiber 5.0 g
Protein 7.0 g
Motsvarande salt 0.66 g

Allergiinfo:

Innehåller: Nötter (eng: tree nuts)

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/5°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Smiling

Varukategori:

Stycksak bars

Leverantör:

Vitamin Well AB

Lev art nr:

100018

EAN del förp:

7350071471340

EAN hel förp:

17350071471347

Bruttovikt:

0.47 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;