Cashew Havssalt 50g Smiling

524002
Förp.pris: 323,57 kr
Jmf.pris: 323,57 kr/kg (16,18 kr/st)
Förp. 1*20x50gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-05.
Köp »
Beskrivning:

Smilings havssaltade cashewnötter odlas på Afrikas västkust av Adja, Jacob, Yaoua och de andra bönderna. Nötterna är ekologiska och Fairtrade-märkta. Inga konstigheter, bara schyssta cashewnötter med havssalt som är bra både för dig och bonden! När du väljer Smilings goda cashewnötter är du med och skapar hållbar utveckling i odlingsländerna. Du gör gott samtidigt som du äter gott!

Upptäck de smakrika och krispiga Cashew Havssalt 50g från Smiling hos Torebrings. Våra cashewnötter är perfekta för alla tillfällen, oavsett om du är en privatperson som letar efter ett hälsosamt mellanmål, ett företag som vill ha något extra till mötesrummet, eller en förening som söker bra snacks till sina medlemmar. Hos oss kan du enkelt och smidigt köpa dessa läckra cashewnötter online, och vi erbjuder snabb leverans direkt till din dörr. Välj kvalitet och smakfullhet med Cashew Havssalt 50g från Smiling och upplev skillnaden!

Ingredienser:

Ekologiska rostade CASHEWNÖTTER, havssalt (0,5%)

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2477 kJ
Energi 597 kcal
Fett 46 g
varav mättat fett 9.1 g
Kolhydrat 29 g
varav sockerarter 5.0 g
Fiber 3.0 g
Protein 15 g
Motsvarande salt 1.0 g

Förvaring:

Torrt och svalt

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Smiling

Varukategori:

Nötter

Leverantör:

Vitamin Well AB

Lev art nr:

100002

EAN del förp:

7350071470114

EAN hel förp:

17350071470111

Bruttovikt:

1.15 kg/förp

Volym:

0.007  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;