Fairtrade

Fruktbollar Ananas Mango Lime Smiling

101331
Förp.pris: 164,86 kr
Jmf.pris: 412,16 kr/kg (16,49 kr/st)
Förp. 1*10x40gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-01.
Köp »
Beskrivning:

100% frukt och inga spår av nötter! Den perfekta produkten på språng, att ge till barnen eller njuta av hemma i soffan. Givetvis är råvarorna Fairtrade-certifierade vilket garanterar schyssthet för anslutna bönder och de som jobbar med råvaran i Ghana. När du väljer Smilings produkter är du med och skapar hållbar utveckling i odlingsländerna. Du gör gott samtidigt som du äter gott!

Taggar:
Ingredienser:

Torkad mango (49%), torkad ananas (47%), lime (4%), SULFIT.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1326 kJ
Energi 318 kcal
Fett 0.4 g
varav mättat fett 0.3 g
Kolhydrat 72 g
varav sockerarter 60 g
Fiber 8.0 g
Protein 2.9 g
Motsvarande salt 0.08 g

Allergiinfo:

Innehåller: Svaveldioxid eller sulfit

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/5°C

Ursprungsland:

Ghana

Varumärke:

Smiling

Varukategori:

Torkad frukt

Leverantör:

Vitamin Well AB

Lev art nr:

100006

EAN del förp:

7350071471302

EAN hel förp:

17350071471309

Bruttovikt:

0.52 kg/förp

Volym:

0.003  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;