Fairtrade

Fruktbar Ananas Smiling

524021
Förp.pris: 179,76 kr
Jmf.pris: 449,40 kr/kg (8,99 kr/st)
Förp. 1*20x20gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-05.
Köp »
Beskrivning:

100 % frukt, helt fri från nötter och bestående av bara en råvara, magiskt god solmogen ananas från Ghana! Perfekt när du är på språng eller bara vill äta något naturligt gott. Ananasen odlas i Ghana av lokala bönder, fabriken förädlar den färska frukten till torkad och gör dem till en bar. Paketering sker även på plats i Ghana vilket möjliggör att produkten är helt fri från spår av nötter!

Välkommen till Torebrings! Här kan du enkelt köpa Fruktbar Ananas från Smiling online. Denna saftiga och fräscha ananas är ett utmärkt val för företag, föreningar och privatpersoner som vill njuta av högkvalitativa frukter. Perfekt att ha på kontoret, vid föreningsmöten eller hemma i ditt eget kök. Att beställa online hos Torebrings är smidigt och enkelt, och vi ser till att du får din ananas snabbt och i bästa skick. Upptäck fördelarna med att handla dina favoritfrukter hos oss!

Taggar:
Vegansk   
Ingredienser:

Torkad ananas.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1422 kJ
Energi 336 kcal
Fett 0.3 g
varav mättat fett 0.2 g
Kolhydrat 76 g
varav sockerarter 60 g
Fiber 8.3 g
Protein 3.0 g
Motsvarande salt 0.38 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/5°C

Ursprungsland:

Ghana

Varumärke:

Smiling

Varukategori:

Stycksak bars

Leverantör:

Vitamin Well AB

Lev art nr:

100021

EAN del förp:

7350071470879

EAN hel förp:

17350071470876

Bruttovikt:

0.4 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;