Cashew Naturell 50g Smiling

524001
Förp.pris: 323,57 kr
Jmf.pris: 323,57 kr/kg (16,18 kr/st)
Förp. 1*20x50gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-05.
Köp »
Beskrivning:

Smilings naturella cashewnötter odlas på Afrikas västkust av Adja, Jacob, Yaoua och de andra bönderna. Nötterna är ekologiska och Fairtrade-märkta. Inga konstigheter, bara schyssta cashewnötter som är bra både för dig och bonden! När du väljer Smilings goda cashewnötter är du med och skapar hållbar utveckling i odlingsländerna. Du gör gott samtidigt som du äter gott!

Upptäck fördelarna med att köpa Cashew Naturell 50g från Smiling hos Torebrings. smilings cashewnötter är inte bara läckra och nyttiga, de är också Fairtrade-certifierade, vilket innebär att du stödjer en rättvis handel och hållbar produktion. Perfekt för företag, föreningar och privatpersoner som vill ha ett hälsosamt snacks till vardagen. Beställ enkelt online och få dina nötter levererade direkt till dörren. Torebrings erbjuder smidiga beställningsprocesser och snabb leverans, så att du alltid kan ha dina favoritsnacks nära till hands. Välj Fairtrade cashewnötter och gör ett hållbart val för både dig själv och för omvärlden.

Ingredienser:

Ekologiska CASHEWNÖTTER.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2462 kJ
Energi 588 kcal
Fett 43 g
varav mättat fett 7.5 g
Kolhydrat 30 g
varav sockerarter 6.5 g
Fiber 3.3 g
Protein 20 g
Motsvarande salt 0.02 g

Förvaring:

Torrt och svalt

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Smiling

Varukategori:

Nötter

Leverantör:

Vitamin Well AB

Lev art nr:

100001

EAN del förp:

7350071470107

EAN hel förp:

17350071470104

Bruttovikt:

1.15 kg/förp

Volym:

0.007  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;