Fairtrade

Fruktbar Mango Smiling

524020
Förp.pris: 179,76 kr
Jmf.pris: 449,40 kr/kg (8,99 kr/st)
Förp. 1*20x20gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-05.
Köp »
Beskrivning:

100% frukt, helt fri från nötter och bestående av bara en råvara, magiskt god solmogen mango från Ghana! Perfekt när du är på språng eller bara vill äta något naturligt gott. Mangon odlas i Ghana av lokala bönder, fabriken förädlas den färska frukten till torkad och gör dem till en bar. Paketering sker även på plats i Ghana vilket möjliggör att produkten är helt fri från spår av nötter!

Utforska fördelarna med att köpa Fruktbar Mango Smiling online hos Torebrings. Denna läckra och hälsosamma fruktbar är ett utmärkt val för företag, föreningar och privatpersoner som letar efter ett smidigt och näringsrikt alternativ för mellanmål. Med vår enkla beställningsprocess kan du enkelt köpa Fruktbar Mango Smiling från bekvämligheten av ditt hem eller kontor. Våra produkter är noggrant utvalda för att garantera högsta kvalitet och smak. Beställ idag och upplev skillnaden!

Taggar:
Vegansk   
Ingredienser:

Torkad mango.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1344 kJ
Energi 319 kcal
Fett 0.6 g
varav mättat fett 0.3 g
Kolhydrat 71 g
varav sockerarter 57 g
Fiber 9.0 g
Protein 3.1 g
Motsvarande salt 0.13 g

Allergiinfo:

Innehåller: Svaveldioxid eller sulfit

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/5°C

Ursprungsland:

Ghana

Varumärke:

Smiling

Varukategori:

Stycksak bars

Leverantör:

Vitamin Well AB

Lev art nr:

100020

EAN del förp:

7350071470862

EAN hel förp:

17350071470869

Bruttovikt:

0.4 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;