Fairtrade

Torkad Mango Smiling

524010
Förp.pris: 165,87 kr
Jmf.pris: 364,55 kr/kg (23,70 kr/st)
Förp. 1*7x65gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-06-10.
Köp »
Beskrivning:

Smilings torkade Ekologiska och Fairtrade-certifierade mango kommer från Ghana. Vid skördetid känner man mangodoften i hela byn! Mangon plockas solmogen direkt från mangoträden av bönderna för att sedan transporteras till fabriken. Här tvättas, skalas och torkas den i ugn om 18 timmar. Enkelt och fantastiskt gott! När du väljer Smilings goda produkter är du med och skapar hållbar utveckling i odlingsländerna.

Ingredienser:

Dried mango**/Torkad mango**/Tørret mango**/Tørket mango**/Kuivattu mango** **Organic/ekologisk/luomu.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1350 kJ
Energi 329 kcal
Fett 0.63 g
varav mättat fett 0.34 g
Kolhydrat 71 g
varav sockerarter 57 g
Fiber 9.0 g
Protein 3.1 g
Motsvarande salt 0.10 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/5°C

Ursprungsland:

Ghana

Varumärke:

Smiling

Varukategori:

Torkad frukt

Leverantör:

Vitamin Well AB

Lev art nr:

100010

EAN del förp:

7350071470831

EAN hel förp:

17350071470838

Bruttovikt:

0.61 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;