EU-ekologiskt lövet Rainforest Alliance

Automatbrygg mellan RA Organic Certifierat BKI Kaffe

40407500
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-05-09 och den 2024-05-16 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Automatbrygg mellan UTZ Organic BKI Certifierat

100% Arabica från Mellan- och Sydamerika. Mellanrost. En kraftig fyllighet, mycket fin eftersmak och diskret syrlighet.

Våra kaffepåsar är gjorda av ett 2-lagers metallfritt PP/PE-folie och kan sorteras som återvinningsbar mjuk plast.

BKI CERTIFIERAT KAFFE garanterar en hållbar utveckling inom kaffeindustrin. I vårt sortiment finns ekologiskt, UTZ, Rainforest
Alliance, Fairtrade samt KRAV-märkt kaffe.

UTZ-märkningen går ut på att öka håll­barheten och därmed stärka de oberoende lantbrukarna. Kaffebönder som ingår i UTZ får utbildning i lantbrukspraxis, ledarskap,
arbetsvillkor och miljöskydd. UTZ-märkta
produkter är spårbara.

Rostningsgrad: Mellanrost/Automat/Malet

Karaktär:
Rostning 3 av 5

Taggar:
Ingredienser:

100% Ekologiskt mellanrostat Arabicakaffe från Mellan- och Sydamerika

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C
Förvaras torrt, svalt och inte tillsammans med andra starkt luktande varor.

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

BKI Kaffe

Konsumentkontakt:

BKI Kaffe AB

Besöksadress:

Viktoriagatan 6, 252 29 HELSINGBORG

Telefon:

042-12 18 25

Hemsida:

www.bki.dk

E-post:

info@bki-kaffe.se

Varukategori:

Automatbrygg malet kaffe

Leverantör:

BKI Kaffe AB

Lev art nr:

40407500

EAN del förp:

5701115381422

EAN hel förp:

15701115407501

EAN hel pall:

25701115407508

Bruttovikt:

1.01 kg/st  6.06 kg/förp

Volym:

0.006  m3/st,  0.036  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Automatbrygg mellan Gevalia Professional
4032694    Lager: 326
Automatbrygg mörk RA Löfbergs Lila
20218    Lager: 48

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88