Automatbrygg mellan Guld BKI Kaffe

652510
À-pris: 191,41 kr = 1 kg
Förp.pris: 1.148,45 kr = 6*1 kg
Jmf.pris: 191,41 kr/kg
Förp. 6*1 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-15 och den 2024-08-22 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Mellanrost BKI Guld

100% Arabica. Mellanrostat. MELLAN är ett välsmakande kaffe med den behärskade syrlighet som karaktäriserar ett traditionellt svenskt kaffe.

Våra kaffepåsar är gjorda av ett 2-lagers metallfritt PP/PE-folie och kan sorteras som återvinningsbar mjuk plast.

En riktigt klassisk kaffeserie. BKI Guld är sammansatt av kaffesorter från Syd- och Mellanamerika, Indonesien och Östafrika.Resultatet är ett kaffe med en rund och fyllig smak och en behaglig, lätt syrlig eftersmak. Serien är särskilt lämplig för bryggare och automater.

Rostningsgrad: Mellanrost/Automat/Malet

Karaktär:
Rostning 3 av 5

Taggar:
Ingredienser:

En blandning sammansatt av 100% Arabicabönor från Mellan- och Sydamerika.

Serveringstips:

Använd friskt kallt vatten. Bryggtemperaturen skall vara 92-96 C Använd rätt malningsgrad. Alltid rekommenderad dosering. Serveringstemperatur 80-85 C

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C
Torrt, svalt och inte tillsammans med andra starkt luktande produkter.

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

BKI Kaffe

Konsumentkontakt:

BKI Kaffe AB

Besöksadress:

Viktoriagatan 6, 252 29 HELSINGBORG

Telefon:

042-12 18 25

Hemsida:

www.bki.dk

E-post:

info@bki-kaffe.se

Varukategori:

Automatbrygg malet kaffe

Leverantör:

BKI Kaffe AB

Lev art nr:

60652510

EAN del förp:

5701115366405

EAN hel förp:

15701115652512

EAN hel pall:

25701115652519

Bruttovikt:

1.08 kg/st  6.48 kg/förp

Volym:

0.006  m3/st,  0.036  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;