EU-ekologiskt lövet

Automatbrygg mellan Ekologisk Certifierat BKI Kaffe

60620
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-03-18 och den 2024-03-25 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

BKI Ekologisk

Hundraprocentigt Arabica-kaffe från området Chiapas i södra Mexiko. Mellan/mörk rostat. Ett kaffe med intensiv arom, stor fyllighet och förhållandevis diskret syrlighet. Vår garanti för ett ekologiskt ursprung börjar hos indianerna i Chiapas i södra Mexiko. Där har vi omsorgsfullt valt ut de kaffeplantager som lever upp till våra kvalitetskrav. Tradition att grödorna ska odlas i samförstånd med naturen. Kaffet är spårbart för att garantera ekologisk odling, fritt från Konstgödsel och bekämpningsmedel.

Rostningsgrad: Mellanrost/Automat/Malet

Karaktär:
Rostning 3 av 5

Taggar:
Ingredienser:

Hundraprocentigt Arabica-kaffe från området Chiapas i södra Mexiko. Mellan/mörk rostat.

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

BKI Kaffe

Konsumentkontakt:

BKI Kaffe AB

Besöksadress:

Viktoriagatan 6, 252 29 HELSINGBORG

Telefon:

042-12 18 25

Hemsida:

www.bki.dk

E-post:

info@bki-kaffe.se

Varukategori:

Automatbrygg malet kaffe

Leverantör:

BKI Kaffe AB

Lev art nr:

40406100

EAN del förp:

5701115406101

EAN hel förp:

15701115406108

EAN hel pall:

25701115406105

Bruttovikt:

0.55 kg/st  8.8 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st,  0.08  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Automatbrygg mellan Gevalia Professional
4032694    Lager: 615
Automatbrygg mörk RA Löfbergs Lila
20218    Lager: 48

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88