Rainforest Alliance

Maskinbrygg mellan Nordic Blend Zoégas Professional

12480790
Förp.pris: 1.099,95 kr
Jmf.pris: 229,16 kr/kg (18,33 kr/pås)
Förp. 1*60x80gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-05 och den 2024-08-08 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Nordic Blend – en smakfull mellanrost, som med sin ljusare profil i jämförelse till vårt annars mörkrostade sortiment, hamnar längst ut på vår rostningsskala. Nordic Blend bjuder på en finstämd balans mellan fyllighet och syrlighet och finns som hela bönor samt malt i doserade påsar optimerad för professional utrustning.

Zoégas Professional Nordic Blend är ett mellanrostat bryggkaffe med balanserad fyllighet och syra, med lätta toner av kola. Gjort på 100% Arabicabönor från Brasilien, Central- och Latinamerika, Östafrika och Kina. Rainforrest Alliance certifierat.

Taggar:
Ingredienser:

INGREDIENSER: Malet filterkaffe. Mellanrost.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/15°C
Förvaras torrt och svalt.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Zoégas Professional

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Maskinbrygg malet kaffe

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12480790

EAN del förp:

7310731102724

EAN hel förp:

7310731202721

EAN hel pall:

7310731302728

Bruttovikt:

5.5 kg/förp

Volym:

0.028  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;