Chips Dill 175 g Estrella

106480
Förp.pris: 580,61 kr
Jmf.pris: 122,88 kr/kg (27,65 kr/st)
Förp. 1*21x175g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-06-25.
Köp »
Beskrivning:

Räfflade potatischips med dill- och gräslöksmak.

Ingredienser:

Potatis, solros-/rapsolja, kryddblandning (salt, lökpulver, maltodextrin, druvsocker, jästpulver, dill, sött VASSLEpulver (från MJÖLK), gräslök, naturliga aromer).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2154 kJ
Energi 517 kcal
Fett 33 g
varav mättat fett 2.6 g
Kolhydrat 46 g
varav sockerarter 2.2 g
Fiber 5.4 g
Protein 5.8 g
Motsvarande salt 1.6 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Tillagningsanvisning:

Ätfärdig

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Estrella

Varukategori:

Chips

Lev art nr:

10648

EAN del förp:

7310532106488

EAN hel förp:

7310534106486

EAN hel pall:

7310536106484

Bruttovikt:

4.95 kg/förp

Volym:

0.065  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;