Barista Havredryck Oddlygood Valio

10206
À-pris: 24,98 kr = 1 liter
Förp.pris: 249,76 kr = 10*1 liter
Jmf.pris: 24,98 kr/lit
Förp. 10*1 liter
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-30.
Köp »
Beskrivning:

Havredryck framtagen tillsammans med professionella baristas och har en rund och krämig smak. Får ett fint skum och blandar sig lätt med alla sorters kaffe. Kan även användas till bakning eller matlagning.

Fri från gluten, soja och palmolja.
Oöppnad förpackning kan förvaras i rumstemperatur.

Taggar:
Ingredienser:

Vatten, glutenfritt HAVREMJÖL, rybsolja, kalcium, salt), vatten, surhetsreglerande medel (kaliumfosfater), jod, vitaminer (riboflavin (B2), B12 och D2). Innehåller havre 10 %.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 244 kJ
Energi 58 kcal
Fett 3 g
- Varav mättat fett 0.3 g
Kolhydrat 6.6 g
- Varav sockerarter 3.5 g
Protein 1.2 g
Salt 0.1 g
Vitamin D VITD- 20
Vitamin B12 VITB12 16
Kalcium CA 15
Jod ID 15
Riboflavin RIBF 15

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/2°C
Oöppnad förpackning kan förvaras i rumstemperatur. Öppnad förpackning förvaras vid 0 - +6 Grader C och är hållbar 4-5 dagar i kylskåp.

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Oddlygood

Varukategori:

Havredryck

Lev art nr:

10206

EAN del förp:

6408430102068

EAN hel förp:

6408430219957

EAN hel pall:

66408430102060

Bruttovikt:

1.05 kg/st  10.5 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.01  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;